O Lexi

Jméno: Alabama of Redfest "Lexi"

Datum narození: 9.12.2012 v Prostějově

DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní

 

Zkoušky: ZVOP, ZOP, A1, A2, A3

Výstavy: Výborná

 

 

Povaha: Když jsme si přivezli Lexi domů, byl to pěkný ďáblík, až jsme z toho byli chvílemi zoufalí. Naštěstí z ní vyrostla rozumná slečna. Lexinka je velmi velmi poslušná a rychle se učí novým věcem. Do všeho jde opatrně a s rozmyslem. Na borderku je někdy až moc klidná a flegmatická, a proto jsme se museli naučit správně ji motivovat, abychom od ní získali tu činnost, kterou po ní chceme. Do věcí, do kterých je zapálená ji samozřejmě hecovat nemusíme. Někdy si myslím, že má místo mozku balónek nebo v horším případě fresbee. Jakmile něco z toho vytáheme, nezná konce. 

Lexinka je velmi oddaný a věrný pejsek. Své paníčky miluje nadevše a dává nám to každý den znát. K ostatním pejskům se chová spíše rezervovaně a velmi si vybírá s kým si bude hrát a s kým ne. Tíhne spíše ke klidnějším povahám, jako je ona sama. Pokud je druhý pes až příliš dotěrný, nebojí se mu to vrátit.

S Lexi zkoušíme nejrůznější sportovní aktivity, kterými bychom ji zabavili. Věnujeme se agility a pasení oveček.

Pokud bych tedy měla shrnout Lexinčinu povahu, jedná se o velmi věrného, milujícího a oddaného psa, velmi poslušného, klidné povahy a se smyslem pro aport :-) Vzledem k jejímu exteriéru a povaze, ji mohu hodnotit  nejen jako psa vhodného na výstvavy či sport, ale také jako rodinného psa, který samozřejmě jako každá borderka potřebuje pohyb a zaměstnat hlavu.

Rodiče:

Matka Otec
Kl. Ch. Channel Coco Dajavera Multi. JCh. Jeffija of Marrans Home
www.redfest.cz   https://www.jeffija.cz/norton.htm

 

 

 

   

 

   

Kontakt

Eliška Zezulová Rožnov pod Radhoštěm 734737616 Eliska.Novosadova@seznam.cz